Światło w architekturze wnętrz – warsztaty projektowe

Data

Spędźcie ostatni weekend wakacji (27-28.08.2022) w Dobrej Przestrzeni i wróćcie do domu pełni inspiracji i pomysłów, jak odmienić Wasze wnętrza za pomocą światła. 

Proponujemy Wam dwa warsztaty w dwóch terminach do wyboru:

  1. Warsztat projektowania oświetlenia we wnętrzach / 27.08 sb. 10:00-14:00 lub 28.08 nd. 15:00-19:00

     

  2. Warsztat wyplatania lamp z materiałów z odzysku / 27.08 sb. 10:00-14:00 lub 28.08 nd. 15:00-19:00

     

Informacje praktyczne:

Czas trwania: 4 godziny

Limit osób na warsztat: 10, decyduje kolejność zgłoszeń i opłat

Koszt: wyjątkowa cena promocyjna na start nowego miejsca – 100 zł od osoby za warsztat

Zgłoszenia: info@dobraprzestrzen.net lub sms 791 371 391

Wszystkie materiały potrzebne do warsztatów zapewnia Dobra Przestrzeń. 

WARSZTATY PROJEKTOWANIA OŚWIETLENIA WE WNĘTRZACH PRYWATNYCH 27.08.2022, godz. 10:00-14:00 lub 28.08.2022, godz. 15:00-19:00

Czy weszliście kiedyś do restauracji ponieważ przyciągnęło Was tam nastrojowe światło widoczne na witrynie? A może opuściliście jakieś miejsce bo światło było nieprzyjemne?

Oświetlenie ma ogromny wpływ na odbiór przestrzeni i nasze samopoczucie. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie oświetlenia w domu.

Podczas warsztatu nauczycie się podstaw projektowania oświetlenia i wykonacie projekt dla wybranego pomieszczenia w swoim domu pod okiem architektki wnętrz.

! PRZYGOTUJ SIĘ NA WARSZTAT !

Aby zaprojektować oświetlenie w swoim salonie lub sypialni potrzebujecie przygotować się do warsztatu w następujący sposób:

  1. Jeśli posiadacie aktualny rzut mieszkania/domu to weźcie go ze sobą. Jeśli nie posiadacie rzutu to narysujcie go odręcznie wraz z wymiarami. Nie jest istotne jak narysowany jest rzut, ważne jest, aby znać wymiary wszystkich ścian pomieszczenia oraz wysokość. W tym cely mierzymy długości wszystkich ścian oraz wysokość pomieszczenia od podłogi do sufitu i opisujemy rysunek.
  2. Na rzucie oznaczcie, gdzie znajdują się wszystkie gniazda elektryczne oraz aktualnie istniejące lampy. Najlepiej nanieście też ich odległości od ścian i wysokość ich montażu.
  3. Wykonajcie dokumentację zdjęciową – zróbcie wyraźne zdjęcie każdej ściany. Ściana ma być widoczna w całości od podłogi do sufitu. Wykonajcie dokumentację przynajmniej o dwóch różnych porach dniach – ze światłem dziennym oraz sztucznym lub popołudniowym.
  4. Przed warsztatem zastanówcie się, w jaki sposób korzystacie z tej przestrzeni oraz spróbujcie odpowiedzieć sobie na pytanie: w jak oświetlonych wnętrzach lubicie najbardziej przebywać? (adekwatnie do funkcji, jakie dane pomieszczenie pełni). Spróbujcie zwracać uwagę na sytuacje, w których światło odbieracie jako przyjemne oraz kiedy Was drażni lub zniechęca. Możecie wykonać notatki, podczas warsztatu będziemy o tym rozmawiać 🙂
 

O prowadzącej:

Małgorzata Bielecka, architektka i projektantka interdyscyplinarna. Założycielka pracowni Capricorn Architects oraz miejsca dla projektantów i projektantek Dobra Przestrzeń. Interesuje się zdrowym trybem życia, a co za tym idzie zdrowym projektowaniem czyli takim, które pozytywnie wpływa na ludzki dobrostan.

______________________________________________________________________________________________

 

WARSZTATY WYPLATANIA LAMP Z MATERIAŁÓW Z ODZYSKU 27.08.2022, godz. 15:00-19:00 lub 28.08.2022, godz. 10:00-14:00

Dołącz do warsztatu i poznaj technikę wyplatania lamp z plastiku z odzysku. Stwórz własnoręcznie piękny przedmiot, który doda oryginalności wnętrzu twojego mieszkania.

Wydarzenie w Dobrej Przestrzeni jest kontynuacją rozwoju projektu „QANANI” i jego warsztatowej odsłony, której poprzednie edycje odbywały się m.in. w ramach festiwali Gdynia Design Days, Mahalla Malta czy Zuhören w Berlinie.

O prowadzącej:

 

 

Anna Banout – projektantka i artystka wizualna, absolwentka Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Zajmuje się designem spekulatywnym, w swoich pracach zacierając granice między przedmiotem a emocją, rzemiosłem a technologią, procesem a obiektem. Jej prace były wielokrotnie prezentowane w ramach wystaw zbiorowych i indywidualnych w galeriach, muzeach i instytucjach kulturalnych w Polsce i na świecie, m.in. w Centre Pompidou w Paryżu, Museum für Kunst und Gewerbe w Hamburgu, Station Gallery w Bejrucie czy Radialsystem V w Berlinie oraz na festiwalach designu takich jak Gdynia Design Days, Łódź Design Festival, Ambiente Frankfurt czy Maison&Objet Paris. Dyplom magisterski SYRIA 2087 zdobył pierwszą nagrodę w International Diploma Selection 2017 festiwalu Designblok w Pradze. Banout jest również projektantką dla marki Tre Product oraz stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza (2018) i Polnisches Institut Berlin (2020).

inne publikacje

Miasto jako żywy organizm Wyobraź sobie miasto, które oddycha, regeneruje się i pulsuje życiem jak las deszczowy. Miasto, które nie walczy z …

Wyobraź sobie, że twój dom powstaje w pełni cyfrowo jeszcze zanim zostanie położona pierwsza cegła. Że projekt dopasowuje się do warunków klimatycznych, …

Na starym, zapomnianym placu budowy leżą sterty bezużytecznych odpadów – pokruszony beton, splątane pręty zbrojeniowe, resztki izolacji. Kiedyś były częścią solidnej konstrukcji, …